czwartek, 14 maja 2015

Barwienie lukru plastycznego

 Jeżeli decydujemy się na samodzielne wykonanie lukru plastycznego (przepis znajdziecie TUTAJ ), to musimy się zaopatrzyć w barwniki spożywcze. Ja polecam barwniki w proszku – komplet 10 barwników na allegro to koszt ok. 18 zł. Oczywiście kolory można ze sobą mieszać, wtedy nie trzeba kupować wszystkich odcieni. Barwniki są bardzo wydajne i wystarczają na bardzo długo. Niestety mają wadę – są E czyli dla wielu osób po prostu ble. Na pocieszenie mogę napisać, że nie wszystkie dzieci lubią masę cukrową i po prostu tę część tortu pozostawiają na talerzyku – np. moje dziecko :)
Kiedyś próbowałam barwników ekologicznych płynnych, ale kolory były mało wyraziste, pomimo dodania dużej ich ilości, generalnie do barwienia masy cukrowej się nie nadawały.


W takich torebkach bardzo często są sprzedawane barwniki.

Jeżeli zdecydujemy się na barwniki w proszku, to należy używać ich bardzo oszczędnie. Ja dozuję odpowiednią ilość końcówką noża. Można dodać proszek bezpośrednio do masy, albo można najpierw rozpuścić go w niewielkiej ilości wody.


Barwnik rozpuszczony w wodzie
Poniżej - na pierwszym zdjęciu masa z suchym barwnikiem – wyraźnie widać nierozmieszany barwnik – masę trzeba jeszcze długo wyrabiać. 
Na drugim zdjęciu masa, do której dodano wcześniej rozpuszczony barwnik – wyrabiana dużo krócej niż ta pierwsza, a wygląda o wiele lepiej. 


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka